Bezpieczne korzystanie z Internetu – wskazówki i przestrogi

Internet ułatwia życie i jest źródłem wielu przydatnych informacji. Jednak korzystając z sieci należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pomogą nam uchronić się przed zagrożeniami i bezpiecznie korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje internet.Po pierwsze – hasło do konta pocztowego, bankowego czy konta na portalu społecznościowym powinno być umiejętnie stworzone. Należy unikać łatwych i krótkich haseł. Najlepsze hasło to takie, które składa się z małych i wielkich liter oraz znaków specjalnych, niekoniecznie układających się w konkretne słowo.

W przypadku kont bankowych należy także uważać na fałszywe e-maile i strony internetowe, których celem może być wyłudzenie hasła do naszego konta. Bank nigdy nie prosi w wiadomości e-mail o podanie hasła. Inną sprawa jest aktualizacja oprogramowania – należy ją wykonywać regularnie.

Konieczne jest także zainstalowanie na komputerze programu antywirusowego, który nie dopuści aby szkodliwe wirusy i programy zainfekowały komputer. Dobrze jest również unikać zaglądania na podejrzane strony, takie jak te o tematyce pornograficznej, ponieważ często są one źródłem, z którego pochodzą wirusy.

Podobnie rzecz się ma w przypadku pirackiego oprogramowania. Ściągając je narażamy się na ryzyko, ponieważ oprogramowanie może posiadać ukryte modyfikacje umożliwiające włamanie na nasz komputer. Internet to bezpieczne źródło informacji, należy jedynie umiejętnie z niego korzystać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

  1. mnie najbardziej bawia ludzie którzy opisują cały swój zyciorys dodając zdjecia( oczywiscie jak najwiecej i z kazdego etapu swojego zycia). Chcą w ten sposób sie pochwalic a nie zdają sobie sprawy ze ktos moze zdobyte informacje wykorzystac przeciwko nim.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz