Cenzura, a wolność wypowiedzi w polskim Internecie

Internet jest niezaprzeczalnie najpopularniejszym medium informacyjnym na świecie. Jego niezależność jest niebezpieczna dla państw i celuje w działalność wielu nieuczciwych korporacji a także zwykłych ludzi. Praktyka pokazuje jednak, że Internet można ocenzurować i sprawić, że niektóre ważne informacje będą zablokowane.Wiele osób poświęca swoje życie, aby upowszechnić ideę wolności w sieci. Prawdę mówiąc jednak trudne to zadanie, ponieważ anonimowość w Internecie to mit, w który jednak wierzy wielu internautów. Każda wypowiedź i jakakolwiek inna działalność zostawia cyfrowy ślad, po którym można bez większego problemu namierzyć osobę, która łamie prawo.

Opisana wyżej sytuacja dotyczy zwykłych ludzi, którzy używają Internetu raczej w celach rozrywkowych. Grupą, której nie dotykają opisane standardy są hakerzy i inni specjaliści, których celem jest zaburzenie obowiązującego porządku. Osoby, które bronią sieci przed wpływem państwa i cenzury nazywane są często bojownikami o wolność.

Niestety ich akcje są wykonywane raczej na małą skalę, ale ludzie ci dotykają problemów podstawowych, ponieważ najnowsza technologia powinna być w równym stopniu dostępna każdemu zainteresowanemu a informacje mające decydujący wpływ na życie ludzkości powinny być znane opinii publicznej niezależnie od tego czy są pozytywne czy negatywne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

  1. Przekonałem sie na własnej skórze ze człowiek nie jest anonimowy w sieci i trzeba uwazac na to co sie rrobi i pisze;p

    Odpowiedz
  2. Z jednej strony faktycznie człowiek nie jest anonimowy w sieci a z drugiej sam pozbywa sie tej anonimowosci i intymnosci informując na portalach społecznościowych o wszsytkich szczegółach ze swojego życia i dokumnetując je zdjeciami;p

    Odpowiedz

Dodaj komentarz