Cenzura, a wolność wypowiedzi w polskim Internecie

Internet jest niezaprzeczalnie najpopularniejszym medium informacyjnym na świecie. Jego niezależność jest niebezpieczna dla państw i celuje w działalność wielu nieuczciwych korporacji a także zwykłych ludzi. Praktyka pokazuje jednak, że Internet można ocenzurować i sprawić, że niektóre ważne informacje będą zablokowane.Wiele osób poświęca swoje życie, aby upowszechnić ideę wolności w sieci. Prawdę mówiąc jednak trudne to zadanie, ponieważ anonimowość w Internecie to mit, w który jednak wierzy wielu internautów. Każda wypowiedź i jakakolwiek inna działalność zostawia cyfrowy ślad, po którym można bez większego problemu namierzyć osobę, która łamie prawo.

Opisana wyżej sytuacja dotyczy zwykłych ludzi, którzy używają Internetu raczej w celach rozrywkowych. Grupą, której nie dotykają opisane standardy są hakerzy i inni specjaliści, których celem jest zaburzenie obowiązującego porządku. Osoby, które bronią sieci przed wpływem państwa i cenzury nazywane są często bojownikami o wolność.

Niestety ich akcje są wykonywane raczej na małą skalę, ale ludzie ci dotykają problemów podstawowych, ponieważ najnowsza technologia powinna być w równym stopniu dostępna każdemu zainteresowanemu a informacje mające decydujący wpływ na życie ludzkości powinny być znane opinii publicznej niezależnie od tego czy są pozytywne czy negatywne.

  1. Przekonałem sie na własnej skórze ze człowiek nie jest anonimowy w sieci i trzeba uwazac na to co sie rrobi i pisze;p

    Odpowiedz
  2. Z jednej strony faktycznie człowiek nie jest anonimowy w sieci a z drugiej sam pozbywa sie tej anonimowosci i intymnosci informując na portalach społecznościowych o wszsytkich szczegółach ze swojego życia i dokumnetując je zdjeciami;p

    Odpowiedz

Dodaj komentarz