Gdzie szukać prawdziwych, sprawdzonych oraz użytecznych informacji w sieci?

Witajcie, w pierwszym wpisie tego nowostworzonego bloga chciałbym poruszyć kwestie, dla których tak naprawdę blog ten został stworzony. Mam tutaj na myśli demaskowanie kłamstwa i obłudy, a wywoływanie na światło dzienne informacji sprawdzonych i co najważniejsze prawdziwych.

Podejrzewam, że nikt z Was Drodzy Czytelnicy nie zdaje sobie sprawy ile tak naprawdę obłudy i manipulacji mamy w polskim Internecie (pod tym wzgledem dorównuje już praktycznie naszym najpopularniejszym stacjom telewizyjnym). W poszukiwaniu informacji nie ma złotego środka. Musimy wiedzieć komu można, a komu niekoniecznie trzeba zaufać. Największy nie zawsze znaczy najbardziej rzetelny, więc sugeruję na razie odłożyć na bok bodaj drugi do wielkości i popualrności portal w Polsce, jakim jest WP i przesiąść się na coś w mniejszym stopniu pisanego w stylu gazety “Fakt”, czyli tanich sensacji dla naiwnych. Wielokrotnie przekonałem się, że informacje podawane w ramach tego serwisu są mylące, wpływając równocześnie w określony sposób na czytelnika (manipulując go).

Gdzie zatem szukać informacji w naszym krajowym Internecie? Polecam przede wszystkim Wikipedię (dla informacji encyklopedycznych), Onet, gdyż jeszcze trzyma jako taki poziom (dla newsów) oraz wszelkiego rodzaju największe fora branżowe dla informacji w których orientuje się tylko określona ilość ludzi.

  1. faktycznie czasami trudno znaleźć dobre źródło informacji. Ja jestem od lat wierną fanką wikipedii chociaz nie wolno ślepo wierzyc temu co tam pisze;p

    Odpowiedz
  2. Czasami mam wrazenie ze internet jest dla tych co umieją mądrze z niego korzystac. Przekonalem sie zwłaszcza na studiach w czasie róznych prezentacji.wychodził ciekawe historie bo po co sprawdzic autentycznosc danych;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz