Gdzie szukać prawdziwych, sprawdzonych oraz użytecznych informacji w sieci?

Witajcie, w pierwszym wpisie tego nowostworzonego bloga chciałbym poruszyć kwestie, dla których tak naprawdę blog ten został stworzony. Mam tutaj na myśli demaskowanie kłamstwa i obłudy, a wywoływanie na światło dzienne informacji sprawdzonych i co najważniejsze prawdziwych.

Podejrzewam, że nikt z Was Drodzy Czytelnicy nie zdaje sobie sprawy ile tak naprawdę obłudy i manipulacji mamy w polskim Internecie (pod tym wzgledem dorównuje już praktycznie naszym najpopularniejszym stacjom telewizyjnym). W poszukiwaniu informacji nie ma złotego środka. Musimy wiedzieć komu można, a komu niekoniecznie trzeba zaufać. Największy nie zawsze znaczy najbardziej rzetelny, więc sugeruję na razie odłożyć na bok bodaj drugi do wielkości i popualrności portal w Polsce, jakim jest WP i przesiąść się na coś w mniejszym stopniu pisanego w stylu gazety “Fakt”, czyli tanich sensacji dla naiwnych. Wielokrotnie przekonałem się, że informacje podawane w ramach tego serwisu są mylące, wpływając równocześnie w określony sposób na czytelnika (manipulując go).

Gdzie zatem szukać informacji w naszym krajowym Internecie? Polecam przede wszystkim Wikipedię (dla informacji encyklopedycznych), Onet, gdyż jeszcze trzyma jako taki poziom (dla newsów) oraz wszelkiego rodzaju największe fora branżowe dla informacji w których orientuje się tylko określona ilość ludzi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

  1. faktycznie czasami trudno znaleźć dobre źródło informacji. Ja jestem od lat wierną fanką wikipedii chociaz nie wolno ślepo wierzyc temu co tam pisze;p

    Odpowiedz
  2. Czasami mam wrazenie ze internet jest dla tych co umieją mądrze z niego korzystac. Przekonalem sie zwłaszcza na studiach w czasie róznych prezentacji.wychodził ciekawe historie bo po co sprawdzic autentycznosc danych;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz