Kupowanie suplementów diety online – na co uważać?

Rynek medyczny został dzisiaj dosłownie zalany różnego rodzaju suplementami diety. Na pewno wiele osób zastanawia się skąd taka popularność tych produktów, czy to może jakaś moda, albo domena dzisiejszych czasów?

Niestety, w wielu przypadkach jest to efekt wykorzystywania pewnej luki prawnej. W świetle przepisów po pierwsze nie wolno bowiem reklamować leków jako takich, ale jeśli coś zostanie nazwane suplementem diety, to już takiego zakazu nie ma. Druga kwestia dotyczy samej kontroli.

W przypadku leków wszystko jest dokładnie sprawdzane i kontrolowane pod kątem bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę suplementy diety po prostu w składzie nie może być zakazanych rzeczy i już można dawać na handel.

To spory problem przez co na rynku oprócz faktycznie doskonałych suplementów są też takie, które kosztują krocie, a nie robią nic konkretnego. Jak się przed tym ustrzec kupując takie produkty online?

Zdrowy rozsądek jest podstawą

Przede wszystkim kupując suplementy diety online musimy kierować się zdrowym rozsądkiem. Warto bowiem czasem przeanalizować sobie wiele reklam suplementów widocznych w telewizji czy też internecie. Jeśli by tak to wszystko podsumować to łatwo dojść do wniosku, że przecież po co nam lekarze, leki i cała służba zdrowia.

Wystarczy dobrze zaopatrzyć się w suplementy i już po sprawie, a mamy je przecież dosłownie na wszystko. Pamiętajmy, że suplement jest tylko elementem wspomagającym, a nie leczącym. Nie wierzmy więc w cudowne produkty, które podnoszą z łóżka człowieka od tygodni do niego przykutego.

Sprawdzone sklepy

Druga sprawa to kupowanie tylko w sprawdzonych sklepach, a najlepiej w aptekach internetowych. Powinniśmy szerokim łukiem omijać strony z jednym tylko suplementem, stworzone przez chociażby producenta. Kierujmy się także opiniami w internecie, sprawdzajmy jakie miejsca są polecane i gdzie kupować możemy naprawdę bezpiecznie.

Konsultacja z lekarzem?

Uczulamy również na to, aby raczej nie kupować suplementów od tak sobie, chyba że jesteśmy ludźmi młodymi, w sile wieku i nie bierzemy żadnych poważnych leków. Choć suplementy powinny być bezpieczne dla naszego zdrowia to jednak niektóre ich składniki mogą wchodzić w interakcje z naszymi lekami.

Warto przed zakupem jakiegoś suplementu po prostu wybrać się do lekarza i zapytać się czy na pewno będzie to dobre, a już obowiązkowo czy nie zrobi nam krzywdy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze użytkowników:

  1. Moja mama strasznie dużo kupuije suplementow, a w zasadzie to prosi mnie o ic klupowanie i glownie robie to właśnie przez neta.

    Odpowiedz
  2. Mam taka kolezanke która to zyje chyba temymi suplementami, pewni nic poza nimi nie je! Ale ma to plus, cenne źródło wiedzy, nie jedną rzecz kupiłam z jej poelcenia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz