Rozpraszacze i pożeracze czasu – efektywna praca przy komputerze

Moda na posiadanie konta na portalu społecznościowym pojawiła się kilka lat temu i wciąż trwa. Są osoby, które posiadają konta, na większości z tego typu portali. Dla niektórych ludzi serwisy społecznościowe stały się częścią codzienności, a zaglądniecie na swoje konto to jedna z obowiązkowych czynności tak np. umycie zębów. Można wybierać spośród różnych portali społecznościowych. Jedne z najbardziej popularnych to Facebook, Twitter i Nasza-Klasa. Ludzie na portalach społecznościowych mogą dodawać swoje zdjęcia, nawiązywać znajomości z nowymi osobami lub odnawiać znajomości z lat szkolnych, czy studenckich, komunikować się ze swoimi znajomymi itp.

Coraz więcej ludzi oprócz podstawowych funkcji, jakie oferują tego typu portale wykorzystuje je również do tego, żeby pochwalić się przed swoimi znajomymi różnymi „sukcesami” w swoim życiu, jak np. wakacje za granicą, nowa praca, awans, nowa dziewczyna/chłopak, zaręczyny, ślub, narodziny dziecka.

Coraz więcej ludzi także nie ma granic, jakich nie przekracza na portalach społecznościowych. Informują o wszystkim, co się da, nie zwracając uwagi na to, kto ma dostęp do tych informacji. Poza tym moda na portale społecznościowe sprawia, że ludzie spędzają masę czasu na facebooku, czy twitterze.

Trzeba przecież sprawdzić, czy ktoś przypadkiem nie dodał komentarza do dodanego zdjęcia, albo profilu. Sporo ludzi traci również dziennie kilka godzin na oglądanie innych osób, sprawdzanie, jakie zdjęcia dodali, co się u nich zmieniło itp. Są również takie osoby, które praktycznie cały czas mają włączony swój profil, żeby na bieżąco informować, co w danej chwili robią.

Ponadto dla niektórych osób portale społecznosciowe są jedynym sposobem komunikacji ze znajomymi. Nie potrzebują już spotkań z nimi w „realu”, czy rozmów przez telefon. Według badań przeprowadzonych wśród osób w grupie wiekowej od 14 do 25 lat badane osoby logowały się w ciągu 14 godzin przynajmniej 7 razy na jakiś portal społecznościowy.

Większość z tych osób nie zdaje sobie sprawy jak wiele czasu tracą na odwiedzanie np. Facebooka. Oczywiście nie można powiedzieć, że posiadanie konta na portalu społecznosciowym jest czymś złym lub, że portale tego typu są złe. Trzeba po prostu umiejętnie z nich korzystać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz