Aliexpress – jak kupować, co kupować i co najważniejsze: CZY kupować? Wasze opinie

aliexpress
Strona Aliexpress.com

Dostaliśmy kilka dni temu maila o takiej treści:

Musze przyznać, że  w necie dość ciężko znaleźć jakieś konkretne opinie o stronie aliexpress i ogólnie o robieniu zakupów tam, a że jestem bardzo zainteresowany tym miejscem to może tutaj ktoś będzie w stanie mi powiedzieć czy to godne zaufania miejsce? Nie znam niestety osobiście nikogo kto robił tam zakupy.

Nie korzystaliśmy z tego portalu zakupowego, więc zwracamy sie do Was, Drodzy Czytelnicy z prośba o pomoc. jeśli korzystaliście z niego i chcielibyście dodać swój głos w dyskusji zapraszamy do dodawania komentarzy poniżej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Aliexpress - opinie użytkowników:

 1. ja do tej pory kupowałem chińskie towary na takiej dużej giełdzie pod wawą i powiem tyle, że cenowo często wychodzi mi trochę drożej jak teraz kupuje na aliexpress, ale za to wreszcie ludzie kupujący potem u mnie te rzeczy nie narzekają wiecznie na to, że są wadliwe. Miałem nieprzyjemność korzystania z chińskiego bubla, a odkąd tam zamawiam to jednak wygląda to jak dla mnie o wiele lepiej.

  Odpowiedz
 2. Strona bogata w oferty, ale ostrzegam przed oszustami bo niestety tam też to bydło się ogłasza…koniecznie czytaj komentarze o sprzedawcach z aliexpress i ich opinie, tam jest taki coś na stronie. Ja tego nie robiłem i trafiłem raz na palanta który mnie zjechał na kasę, do dziś walcze z typem. Mądrzejszy o te wiedze już nie mam problemów z zakupami tam.

  Odpowiedz
 3. Co prawda ja nie handluje niczym, ale czasem na własny użytek kupuje rzeczy, szczególnie elektronikę, to jak na razie nie narzekam specjalnie.

  Odpowiedz
 4. jedna ważna rzecz jak będziesz tam kupował, jeśli nie handlujesz i kupujesz drobne rzeczy dla siebie to koniecznie powiedz sprzedawcy, żeby paczkę oznaczył jako na prezent. Wtedy do 45 euro wartości tej paczki nie zapłacisz vat-u!!! Ja raz tak wpadłem bo nie dopilnowałem i płaciłem cholera potem…

  Odpowiedz
 5. Właśnie, a jak sprawa wygląda tam z cłem bo też jestem zainteresowany robieniem zakupów na tym portalu? Jakość tych chińskich produktów jest do zaakceptowania?

  Odpowiedz
 6. Według prawa w UE nie zapłacisz cła do wartości paczki nie większej jak 150 euro, powyżej tego już płacisz. Jakość ujdzie, wiadomo jak to z chińskimi rzeczami, raz poleci lepsza partia, a raz te ich małe rączki się nie postarają, ale ogólnie jest ok.

  Odpowiedz
 7. no dobra, cła nie zapłaci, ale vat już tak, z vatu będziesz zwolniony tylko jak wartość tej paczki nie przekroczy 22 euro, słabo, ale z przepisami już nie wygrasz.

  Odpowiedz
 8. heh, nawet idzie się dogadać z tymi chinolami, po angielsku trzeba nawijać dobrze, ale kumaci są. Problemów większych nie miałem, co do wadliwości to prowadzę firmę i średnio jak kiedyś policzyłem to ok. 10% rzeczy jest wadliwych, dodam, że ja głównie elektronikę od nich kupuję. Jak na chińskie rzeczy to wydaje mi się, że nawet niezły poziom.

  Odpowiedz
 9. Dobre miejsce do nawiązania kontaktów z fabrykami. Początkowo kupowałem przez aliexpress u jednego dostawcy, a teraz zamawiam już prywatnie i nawet mniej płacę wtedy. Polecam, jak się z głową kupuję to człowiek nie da się oszukać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz